Opinia playerilor in legatura cu CM / Players opinion about CM

• ROMANIAN :

Salutare !

În acest subiect aș dori să cer părerea jucătorilor români despre Comunity Managerul nostru HalfOp, deoarece așa cum am văzut în ultimele luni/ani mulți dintre voi nu sunteți mulțumiți de munca pe care o face pentru serverele românești de 4Story, o mulțime de jucătorii mi-au spus diferite motive, după cum urmează: 1.Inactivitate 2.Lipsa de interes 3.Lipsa de a trage la răspundere inferiorii ierarhici ai echipei care aplică regulile greșit și cum doresc 4.Timpul mare de asteptare pentru a răspunde la tickete 5.Lipsa de cunoștințe despre acest joc 6.Faptul că în Metin2 este foarte activ iar in 4Story nu 7.Nu avem Team Manager 8.Nu avem o echipă românească care poate să ne rezolve întrebările și problemele în mod corespunzător din cauza lui.

Despre lucrurile care au fost spuse vreau să cer părerea tuturor jucătorilor: Ți-ar plăcea să ai un nou CM (Comunity Manager) român căruia îi pasă de interesele noastre?

Vă rugăm să răspundeți la acest topic cu Da sau Nu și, de asemenea, vă puteți explica decizia!

ENGLISH :

Hello there !

In this topic I would like to ask the oppinion of the romanian players about our Comunity Manager HalfOp, because as I saw in the last months/years many of you are not pleased about the work he does for the Romanian 4Story Servers, a lot of players told me diffrent seasons as follows: 1. Inactivity 2. Lack of interest 3. The lack of holding accountable the hierarchical inferiors of the teams that apply the wrong rules and as they want 4.

Very long time to respond to tickets 5. Lack of knowledge of this game 6. The fact that in Metin2 is very active and he is not interested in 4Story at all 7. We don`t have a Team Manager 8. We don`t have Romanian team that can ask for our questions and problems properly .

About the things that have been told I want to ask all the players for they`re oppinion : Would you like to have a new Romanian CM (Comunity Manager) who cares about our interests?

Please give a reply to this topic with Yes or No and also you can explain your decision!

• Buna ziua, sunt deacord in totalitate cu cele spuse mai sus dar as mai adauga cateva incoveninete :

1 raspunderea tiketelor in alta limba decat in cea oficiala a serv ro ( google translate in care nu se intelege nimic din raspuns )

2 incapacitatea personalului din staff de a rezolva o problemă promt.

3 evenimente in care jucatori sa fie atarsi de recompense

4activitatea staff-ului pe joc , nu vezi un membru a staff-ului on decat cand sunt evenimente.

5 ideiile jucatorilor nu sunt aplicate nici macar 1 %

6 permisiunea utilizatorilor sa foloseasca aceleasi incalcari ca pe alte servere (GERMAN , UNGUR, TURCIA)

7 rezolvarea bug-urilor existente de peste 3 4 ani .

O zi buna .

• Sunt de acord cu nemultumirile pe care leai enumerat despre stafului acctual de pe 4story.ro deoarece multe dintre ele sunt adevarate ca si :1 inainctivataea 2 lipsa de interes 3 timpul de asteptare la un raspuns din partea stafului 4 lipsa de cunostinte 5 lipsa multra din staful roman de a putea da un raspuns in limba origina a jocului(pe intelesul tuturor celor care joaca pe 4story romania) 6 lipsa unu team manager(asta poate influenta deciziile subordonatului gen GA SGM ETC.. PENTRU CA NU AU UN SUPERIOR PE ROMAN CARE SA LE VERIFICE ALEGERILE) 7 LIPSA UNUI STAF ROMAN SI UNUI STAF CAPABIL SA FIE EXCPLICIT LA RASPUNSURILE DIFERITELOR PROBLEME INTAMPINATE PE PARCURSUL JOCULUI) 8 MI SAR PAREA NORMAL CA PE COMUNITATEA ROMANA DE 4STORY SA AVEM UN STAF CAPABIL SI PREFERIBIL DE ROMANI SAU O PARTE DIN EI SA FIE ROMANI CA TOTI PLAYERII SA POATE COMUNICA CU EI MULT MAI USOR(IN CAZ CA NU STIU SA VORBEASCA ENGLEZA SAU CZHECH) O ZI BUNA IN CONTINUARE SI MULTUMESC ANTICIPAT

• Salutare !

Sunt deacord cu aceasta postare +cateodata nu vrem sa facem mereu "un tichet" pentru niste raspunsuri simple care nu necesita crearea unui tichet

HalfOp nici nu iti da sansa sa ii scrii pe Discord in privat deoarece are o optiune setata pe Discord ca sa nu-i poti scrie deloc

+pe servarul romanesc 90 % dintre playeri nu stiu vorbii limba engleza...ceea ce este foarte greu de comunicat cu strainii nostri din staff Czehi.

Propun ca stafful de pe 4story RO sa fie unul Romanesc ca sa ne putem intelege mai bine cu stafful+sa se adauge oameni capabili si care isi dau interesul de a ajuta playeri si servarul RO

Nu sa fiu in staff Playeri uitati de lume care nu ai auzit in viata ta de ei si nu stiu cu ce se mananca acest joc

Si implicarea mult mai multa in joc gen daca faceti o comparatie pe alte servare unde Stafful a organizat eventuri gen seturi de bijuterii 44-44-650-650 sau bonusuri mai speciale sau peti rari+lasarea playerilor de a folosi MountABB ca pe alte servare unde este legit si nu se sanctioneazaa

Imi amintesc cand voiam sa-l contactez o data pe HalfOp si i-am scris in disperare pe Discord/Emailuri pe adresa lui officiala,si nu ma baga in seama deloc...a trebuit sa intru pe Mircul de la Metin 2 ca sa ma bage in seama:))

Me no english bro :!:

Under the Dark Sky came the Red Clouds of Death
    We act as one none shall stop us
    Ruler of the worlds
    Doom approaches in red clouds.
    Purge the heritic, Burn the unclean, Kill the Valorians <3

By Akattsuki Guild :!:

• Salut,

1 NU EXISTA COMUNICARE STAFF-JUCATORI DE PE 4STORYRO ; exemplu (HalfOP- NU-I POTI TRIMITE MESAJE ) DIN MOMENT CE HalfOP NU VREA SA FIE DERANJAT DE JUCATORI DE PE RO CE CAUTA AICI !?TREBUIE SA ASTEPTI LUNI BUNE SA AJUNGA MESAJUL LA EL !

2 IN MOMENTUL DE FATA SUNT 3 ROMANI IN STAF CARE NU STIU PE CE PLANETA SUNT SI 2 CEHI CARE AU VENIT SA NE CONTROPEASCA. (AVEM NEVOIE DE UN STAF COMPETENT ) NU DE PERSOANE CARE NU STIU CU CE SE MANACA JOCUL ASTA

3 MOUNT-ABB ESTE PERMIS PE ALTE COMUNITATI, GER,HU ... LA NOI DE CE NU ESTE POSIBIL ? SUNTEM MAI PROSTI ? AVEM UN STAF INCOMPETENT CARE NU LE PASA ? VREAU SA AM ACELASI DREPTURI CA CELALTE COMUNITATI . DIN ACEST MOTIV MULTI JUCATORI AU PLECAT DE PE 4STORYRO

4 SUNTEM PE 4STORY RO DE CE MI SE RASPUNDE IN ENGLEZA LA TICHETE DE CATRE DAIDALOS SAU HADRIAN, POATE EU NU STIU ENGLEZA .... SCUZE AM UITAT AICI INTERVIN SLUGILE PRECUM QUIN,RAVA,ICOGNITO SA LE TRADUCA MESAJUL STAPANILOR DAIDALOS SI HADRIAN. DACA CREDETI CA TOTI ROAMANII SUNT LA FEL DE "SIMPATICI" PRECUM RAVA,QUIN,ICOGNITO VA INSELATI.:)

• Salut

Sunt deacord in totalitate cu tot ceea ce au spus persoanele mai sus

Acum recent am avut un tiket la CM pe langa fapta ca a durat cu mult peste timpu acordat raspunderii tiketului acesta mi-a raspuns sec si fara sa citeasca tiketele discutate cu SGM respectiv GA

Si nu sunt de acord cu membrii din staff de alta ednie deoare nu stiu limba romana,nu interactioneaza cu jucatorii decat la anumite eventuri.

Doresc ca la conducerea acestui joc sa fie un personal care este activ pe joc nu doar pe forum!!!

pup dulce

• Salut!

Sunt deacord cu cele scrise mai sus, insa ar fi de apreciat daca staff-ul ar fi ales si in functie de ceea ce stiu despre joc, adica noi avem un GT, care nu are habar nici macar cu ce se mananca jocul, confunda dodge-ul cu bug... e trist.. Ar fi frumos sa avem un GT competent care sa aiba habar cu ce se mananca jocul, nu x y z care sunt ocupati fie cu ''Facultatea'' fie cu Metinu.. ma rog, deja de 2 3 ani tot speram sa se schimbe ceva insa, aia este ^^