4story aneb jak moc to má význam?

• Ahoj všichni.

Po opravdu úmorném uvažování jsem se rozhodl vložit sem text, který mi dal opravdu hodně práce. Ve výsledku to bude stejně označeno jako omýlání "toho samého" ale bylo mi doporučeno předložit své nápady a argumenty zde, nikoli adminovi do zprávy.
    Pokud bude někdo tak ochoten a tento text přeloží do angličtiny, budu mu neskonale vděčný (nehlaste se všichni...)

Hra 4story je tu s námi již 10 let, nepletu-li se a za tu dobu poskytla mnoha hráčům hodiny zábavy, ale ruku na srdce, je rok 2o19 a hra prostě nevyhovuje dnešním požadavkům. Rád bych apeloval ať už na GameForge nebo na Zemi, aby se o hru začali starat.

Teď se nebavím o novinkách, nových itemech, či eventech apod, ale o hře samotné.
    Pokud GameForge neví kde začít, rád mu poradím.

Určitě bych začal u optimalizace hry jako takové. Hra, která neběží tak, jak má ani na i5 7. generace a gtx 1050 s internetem 70/40 je divná. Chápu, že se občas objeví série mikrolagů nebo špatná komunikace se serverem, ale vše s mírou. Hra již neběží ani na PC, které splňuje minimální požadavky napsány na oficiálních stránkách. Určitě bych hru začal opravovat, řešil bugy, plynulost, grafiku a hlavně UI a nastavení hry! Proboha, vždyť možnosti, které jsou v nastavení jsou naprosto NEDOSTAČUJÍCÍ!
    Co mi také dost vadí je fakt, že na spoustě PC s windows 10 hra padá a mnohdy nejde dát ani na celou obrazovku.
    Chápu, že se do toho nikomu z GF nechce, ale buďme upřímní - lepší hra = víc lidí = víc peněz, no ne?
    Pro ty, co mi tu chcou říct něco o C# nebo C++, prosím, ti lidi jsou za to, aby ten kod prolezli, placení...

Hra ma obrovský potenciál a je nejvyšší čas ji dodělat, oživit a začít na ni zase něco vydělávat, no ni? Hráči vám rádi přispějí korunou, když to bude za něco stát.

Určitě bych také zmínil zvukovou stránku hry, která je prostě otřesná.

Dále bych určitě pokračoval přes plně fungující, vzhledově vyvážené a přehledné oficiální stránky 4story, né to, co je teď.

A co se herního obsahu týče?
    Počínaje přidáním nové herní classy (jedné a více), přes přidání ras (Elf...?, troll, minotaur... cokoli), až po vytvoření nových zbraní a brnění, typů, vzhledů, efektů, systém zesílení EQ, nových questů, nějaké pořádné příběhové linky, pořádné PVE či jen sbírací miniquesty, tvorbu profesí apod.

Opravdu by mě jako hráče zajímalo, proč GF s hrou stagnuje. 9 hodinová údržba, která přinesla akorát novej systém RPS hry je velmi smutná.

Asi budu za hlupáka, když budu doufat, že zrovna kvůli mě si GF sedne na zadek a začne pořádně úkolovat Zemi, aby ta hra stála za to, že?

• Ahoj

napsal jsi to dobře. Je to už 10 let to tahle hra beží a tuším 3 ROKY skoro 4 od posledního patche. Ta hra nutně potřebuje vylepšeni jinak do roka a do dne umře... . At už by to chtělo zminěnou optimalizaci a nebo třeba vrátit starý systém dobek a zámku (kvůli tomu skončilo dooost hráču co znám a věřím že kdyby bylo při starém tak by hráli). Vice méně jsi napsal co ta hra potřebuje takže +1, palec nahoru a v poslední řadě si myslím a pevně v to doufám že se něco už začne dělat. Momentálně i privátní servery nabizí o dost lepší prostředí pro hraní než servery oficialni a přecházi tam víc a víc hráču poslední dobou a podkud to tak bude pokračovat tak tu nikdo nezůstane. Pevně doufám že fakt něco začne dělat protože ta hra má nenaplněný potencial, momentálni chování ke hře ze strany GF a ZEMI je hnus velebnosti.

Duskyn

• Děkuji za podporu mého příspěvku.

Ano, z té hry se dá vytěžit ještě neskutečně moc. Na privátech nehraju jen kvůli tomu, že nechci vrážet čas do něčeho, co většinou končí mnohem dřív, než začne. Ano, kdyby si nechali poradit, obnovili stará dobka, případně se začali ptát hráčů, sjednotili Lap, Xhadru i Kalinor a trochu zamakali, tak se ta hra vrátí minimálně poloviční slávě, kterou ztratila.

• No stačí prostě troška aspon té lásky a péče. At už spojenim serveru začít a novým patchem skočit, cokoliv at jde vidět že si konečně vzali ponaučení od hráčů a něco stou hrou fakt dělaj. Neříkám at překopou celou grafiku atd, ba naopak tu bych nechal jaká je ta ke hře patři. Ale co si pohrát stým aby se to lidem nesekalo. Co třeba opravit texury, různé bugování atd atd . Práce a nápadu na vylepšeni jsou desítky né-li stovky. Když se tu vyadří dost lidi a boudou souhlasit. Popřípadě založit vlátko na mezinárodnim foru, kde by se určitě taky dost lidi přidalo z jiných komunit tak by se už muselo něco dělat protože pokud bude kritiky dost a bude na místě tak si myslím že se prostě musí něco změnit a začne se něco dělat. lepší hra = víc hráču= vic donátoru

• Ahoj,

každopádně příspěvek hezký a jako vývojář bych takovou zpětnou vazbu ocenil - začíná první "ale", od posledního patche je to pár let a opravdu na tom žádný vývojář evidentně nepracuje - x oprav se pro forko dá udělat během pár hodin za jedno odpoledne.

Hra běží od roku 2009 v Česku, v Německu o něco dřív a vývoj začal ještě dříve. Ke kódu - bavíme se o C++, C# v začátku vývoje teprve vznikal, takže tak. Hra je napsaná starým C++ a ještě k tomu dost primitivně a špatně - jde to vidět na počtu bugů. Tedy problém není to projít, ale spíš pochopit, proč to někdo napsal tak jak napsal.

Tedy rovná se, že pro zlepšení hry by se to muselo kompletně přepsat, ale to už chce velký budget, ale ten nebude a od GF už vůbec ne. Je to škoda, PvP se mi zde líbilo a rád si vzpomenu jaké to bylo před X lety, ale to už asi nikdo nevrátí.

GF jako takové může měnit obsahy tabulek (což jsou podstatě odměny a truhly ve hře) a možná něco víc, bohužel jak jde vidět na krystalech, tak tam sedí osoba, která absolutně ignoruje hráče.

Možná to ode mě vyzní lehce kriticky, ale snažím se do toho vnést realistický pohled. Bohužel, ale celkově by se s tím muselo začít dělat něco mnohem dřív, protože dřív 4Story podle mě hezky vydělávalo a nějaký vývoj by se zaplatil. Já už teď nějak nic neočekávám.

Na závěr bych rád zdůraznil, že se jedná o můj osobní názor a nejedná se o oficiální vyjádření GF/CZ týmu.

• Dobrý den,

Idea hezká, ale jelikož ZEMI už pozastavuje svůj celkový chod, což se dá snadno ověřit prohledáním jejich stránek. Tak bych v nějaké zázraky nedoufal. Lidi už nedoufali ani v opravení windowsu 10, které taky není optimální, ale lepší něco, než drátem do oka. Jak říká Etios vývoj začal už dávno cca před 15 lety a dá se chápat, že tak malé studio jako bylo ZEMI nemělo prostředky a možná ani sílu na celkové přepsání. Nehledě na to, že se tato problematika začala řešit až v době, kdy MMORPG hry začaly upadat a nahrazovat je jiné žánry, které vládnou dnes. Bojím se, že se vývoj už dopředu neposune, alespoň co se týče oficiálních serverů. (Pokud neberem v úvahu změnu obsahu truhel jako vývoj). Také mi hlava nebere, že ZEMI prostě GF nedá zelenou a ať si dělají se sourcem co chtějí, když od nich ten zájem nějak utekl a GF to s nimi vydrželo tak dlouho.

ZEMI jako takové mě opravdu neskutečně zklamalo jejich laxním přístupem k jeho "Áčkovému" titulu, největší zklamání se dostavilo, když se 27. prosince 2016, nedostavil jejich rok slibovaný "MASIVNÍ" Update. Neříkejte mi, že celý rok psali příspěvky a dělali si z lidí jen kašpary. Něco udělat museli, ale proč se to nevydalo to už je otázka.

• Řeknu to asi takto - kdybych měl možnost popovídat si s někým z GF a navrhnout mu řešení, případně si vzít na starost hru jako takovou, udělám to.

Upřímně pánové, nic není nemožné! A je přeci škoda, že jedno z těch kvalitnějších mmorpg své doby umírá. :(

• Napsal jsi to pěkně, ale nic z toho se na oficiálním serveru nestane hádám, že Zemi už ani developery, kteří tu hru dělali nemají. Patch už nebyl 4/5 let. Doporučuju ti si počkat než skončí beta testování jednoho serveru název je 4tajemství jen v angličtině.

• :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Taková reakce by úplně stačila, ale pro jistotu ji lehce rozvedu. :)

Co můžeš vůbec chtít po těch ňoumech, co pro GF dělají nějakou údržbu hry? Vždyť ani nedokážou upravit názvy pečetí :D:D:DVždycky, když si na to vzpomenu, tak se z toho za břicho popadám. Pečky od levelu 80, které byly vždy Pečky 80 jsou už pár let pod názvem pečky 82 .. :D Změnit to číslo, tu řadu, je pro ně evidentně hrozný problém, ačkoliv by to měli zvládnout se všema prstama v ... ;) Takže místo peček 80 tu máme 82, 84 -> 85, 87 -> 88 a takhle to pokračuje až do posledních pečetí. :) Ani takovou blbost nedokážou dát roky dohromady, tak co vlastně chceš?

Nicméně to je jen kosmetický a nedůležitý detail. Mnohem horší je, že se ani nesnaží opravovat gameplay a udržovat gameplay na určité úrovni.

Vrátil jsem se do hry po minimálně 3,5 roce a za měsíc jsem zjistil, že jde bugovat prakticky všechno, vyhrát BG a BS za pár minut (bugování titánů a sochy), hodit dmg buff celé skupině (měl jsem ve skupině kněze, co bugnul dmg buff a dal ho úplně všem). Potom si kněz bez použití ruky hodí 2 obyčejné bubliny za sebou atd. Jiní si zase nabugují bezohledky a jedou ...

Tohle ještě za mých časů opravdu nešlo a nefungovalo. A to včetně různých maker, které jsou teď tak v oblibě. Používalo se makro na luka, kdy se přes klávesu "B" (sednutí) dalo střílet velmi rychle. Nicméně se to BANOVALO :)Teď už ani neexistuje snaha ze strany GF a týmů, aby toto jednání banovali. Samozřejmě, že tu existovali mistři, jako Sparko https://www.youtube.com/watch?v=ll3EQiixYNE ,kteří to měli v ruce a stříleli tak čistě díky svému skillu. Je tu teď hromada hráčů, kteří si myslí, že jsou extrémně dobří a hrajou X let, ale dřív po nich ani pes neštěkl, protože bez možnosti použít tlačítko na myši pro celé combo atd. nebyli schopní vůbec ničeho. Takže aktuálně si tu skupina lopaťáků hraje na bohy, přičemž pouze získali informace, jak a co bugnout nebo jak makro sepsat, aby fungovalo správně.

K tomu se pojí i suplování v turnajích. To se totiž taky přísně banovalo, přičemž aktuálně se zdá, že jít turnaj sám ze sebe je spíš ostuda a ban za to nikdo nedostane, ani kdyby se kdokoliv postavil na hlavu. :D

Oprava gameplay by měla být pro GF prioritou. Hráči využívající chyb hry by měli být bezprostředně banováni (teď mi tu někdo z týmu odepíše v tom smyslu, že se o to snaží, ale ve skutečnosti nemají důkazy a bla bla bla). V tu chvíli se zvýší herní komfort a skillcap ve hře.

Dalšího contentu se nedočkáme, protože ZEMI už dávno zabalilo krám. Nicméně projekty jako "PÉ ČTYŘI PŘÍBĚH" ukazují, jak dobře se s hrou dá stále pracovat. Jsou tam i maličkosti jako volba nastavení UI mezi starým a novým atd., což jsou věci, kterou dělá v podstatě skupina nadšenců (podobně je na tom officiální WOW od Blizzardu a twinstar český private server, nicméně v případě 4Story jsou developeři privátů kvalitnější než offiko serveru) Je to jen ukážka toho, jak moc GF nechce do 4Story vrazit ani 1 € navíc, které není nezbytné.

• :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Taková reakce by úplně stačila, ale pro jistotu ji lehce rozvedu. :)

Co můžeš vůbec chtít po těch ňoumech, co pro GF dělají nějakou údržbu hry? Vždyť ani nedokážou upravit názvy pečetí :D:D:DVždycky, když si na to vzpomenu, tak se z toho za břicho popadám. Pečky od levelu 80, které byly vždy Pečky 80 jsou už pár let pod názvem pečky 82 .. :D Změnit to číslo, tu řadu, je pro ně evidentně hrozný problém, ačkoliv by to měli zvládnout se všema prstama v ... ;) Takže místo peček 80 tu máme 82, 84 -> 85, 87 -> 88 a takhle to pokračuje až do posledních pečetí. :) Ani takovou blbost nedokážou dát roky dohromady, tak co vlastně chceš?

Tento odstavec beru zpátky, pokud tuto opravu na základě smlouvy se ZEMI provést nemohou, ale o to je ta celá skutečnost vlastně smutnější. :)