Fullscreen

 • Zdravím,

  Již dlouhou dobu mi nejde nastavit fullscreen ve hře. Vůbec nevím čím to může být. Mám Windows 10 pro, ale pochybují, že by to mohlo být Windowsem, když kámoš má stejný a jemu to jde. Nevíte co s tím prosím vás ? Předem děkuji za odpověď.

  S pozdravem Lara.

 • Ahoj,


  fullscreen nefunguje právě na Windows 10. Aspoň co já vím a mně taky osobně na W10 fullscreen nefunguje. Jestli někomu funguje, tak je to možná vynechanou nějakou aktualizací či podobně.

 • Ahoj.


  Fullscreen si bohužel nastavit nemůžeš, ale pokud máš grafickou kartu od NVIDIE, tak můžeš si nastavit scaling (škálování). Tady máš menší návod:


  1. Na spodní liště si rozklikni nabídku (šipka směřující směrem vzhůru).

  1.PNG  2. Najdi logo Nvidie, klikni na něj pravým tlačítkem myši a poté levým tlačítkem klikni na "Ovládací panel NVIDIA" Pokud logo nevidíš, zkus restartovat PC, popřípadě nainstalovat potřebné ovladače.


  2.PNG


  3. Jakmile se ti otevře tento "Ovládací panel", tak v nabídce klikni na "Přizpůsobení velikosti a pozice plochy", ve výběru režimu změny měřítka vyber možnost "Celá obrazovka", a klikni na Použít.


  3.PNG


  4. Nyní můžeš otevřít hru. Najeď myší zhruba na místo, kde je na obrázku červená šipka, a celé okno posuň směrem nahoru. (Kurzor si dej na pozici co nejblíže spodnímu okraji ohraničení okna!)


  4.png


  5. Nyní by hra měla vypadat, jako kdyby běžela ve Fullscreenu! Je možné, že na vrchní straně obrazovky uvidíš takovou menší čáru, ta by ti ale při hraní neměla vůbec dělat problémy.


  5.PNG  Doufám, že ti tento návod pomohl. Pokud ne, klidně mi napiš zde - na fóru soukromou zprávu. Rád se ti pokusím pomoct.

  sinaisign.png  Occasional Player Since 2009


  _______


  Useful links:


  GAME RULES EN × GAME RULES CZ × T&C CZ

  Edited once, last by Sinai: Prostě se mi nelíbila barva textu a styl, kterým jsem to napsal xd ().

 • Na forenko tohle vůbec vliv nemá xd

 • Prostě jsi mě nepochopil vliv to na to nemá a je to zbytečný. Nepotřebuješ nic měnit. 4Story se ti na windows 10 automaticky spustí jako windowed na rozlišení, který máš. A dovolím si taky použít smajlíky ;(;););)


  Nemusí jich bý tolik :-). Karlos

 • Ahoj, sice je pěkné že jsi měl nějakou snahu, ale tato metoda vůbec nedává možnost mít okno na jiných pozicích než je rozhrání monitoru, tím je myšleno mít okno mimo monitor ve větších nebo menších pozicích jak monitor umožňuje. Nic mi to nezmění, stále jde okno dát mimo obrazovku i na nastavení bezezměn. Poměr stran znamená když nastavíš na monitoru třeba rozlišení 800x600 a monitor má 1280x1024 tak se obrazovka nezaplní celá kdežto u celé obrazovky se obraz roztáhne na monitor :D a poměr stran by měl provést že se použije obraz v nastaveném rozměru což na celé obrazovce se ti může rozmazat obraz. Tedy neumožňuje to přesah monitoru. Dříve na Windows 10 myslím nešlo dávat okna do záporných pozic monitoru. Nahoru určitě a do leva netuším. Okna se vracela zpět na monitor. Jinak tohle zpracování závisí jen na tvojí grafický kartě. Jinak škálování je prokládání obrazu což tohle ani náhodou není ;)

  Příklad, kdyby jsi přes nějaký program upravil pozici okna do velké vzdálenosti od tvého monitoru, pak by mohlo hrozit že ti zkolabuje grafika nebo se bude sekat :D I takový prostor musí zpracovat :D Doufám že jsem vše uvedl na správnou míru ;)