Ce iteme sa Plusez ? Magic sau Fizic ?

• Salutare !

Am observat ca foarte multi Playeri pluseaza iteme pe Magic...ceea ce este complet Gresit.:S

De ce ?:/

90 % din Playeri gandesc in felul urmator :

Ah poi am set magic...daca ma mai prinde un mag poate mai scap

Daca ma prinde un assasin mor oricum

Daca ma prinde un arcas la fel

Stai linistit ca din 3 bolturi mori cu set full magic

Iti zic de propria experienta...

Daca te prinde un Evocator...e 50/50 ca sunt putini rau pe Ro si majoritatea stau in spate si doar dau stunuri

Dar e cam ca magul te cam omoara daca te prinde

Razboinici o sa dee mult in tine pentru ca o sa-ti spuna "Sporgatoru" si esti gata.

Oamenii se bazeaza ca daca au set full magic"mai au o scapare in fata magilor "

Dar adevarul este altul...8|

Daca te prinde un Mag... indiferent ca esti mag sau preot esti mort oricum...pentru ca te tine in stunuri pana te omoara....chiar daca esti full 24 48 sau 26 48.

Ah si seturile magice sunt naspa ca si Skinuri.(Aspect)

In concluzie va sfatuiesc sa Plusati de acum in colo Seturi de magi/preoti/fizice.;)

Care e avantajul unui Set Fizic Full ?:huh:

In primul rand Arcasii dau mult mai slab in tine(Si crede-ma sunt foarte multi Arcasi pe Ro ).

In loc sa iti dee 3 hituri cum am scris mai sus iti dau undeva la 4- 5-6 sa zicem

Iar in alea 5-6 hituri tu iti dai full HP si cum n-o reusit sa te sparga din 3 hituri si flashu e gata...ii dai Fear si l-ai omorat instant :!: chiar daca ai ramas cu 1000-2000 HP sau chiar 500.

Evocatoru o sa dee mai slab in tine.

Si Razboinicu la fel pentru ca ai set full fizic si de exemplu Magul are si o abilitate daca o faci 2./2, dau razboinici mai slab in tn

+La Assasin sunt sanse sa dee mai multe missuri in tn si dmg mai slab pt ca ai set full fizic

Magul oricum daca te-o prins te-o omorat... ca are multe stunuri:)

Ah si sa nu uitam de Skinurile faine pe setul fizic gen set Pauldron.(toata lumea adora setul asta )

Majoritatea mobilor cand cresti la Sigili,Doc sau faci Mardukuri sunt Mobi care ataca Fizic...sunt extrem de putini mobi care ataca magic.

Si nu te fa niciodata set combinat:thumbup:

Pentru Zone,Cucerire(Ac),Castele,Rai,Bow,Bg,Crescut cel mai ok este Setul Fizic

Ok si acum intram in "Categoria Turneelor"

"Lasa-ma Nanne cu alea de mai sus....eu vreau Turnee"

"M-am reapucat strict pentru Competitie"

Ok... incepem cu Turneul Magilor-Avatarul lui Pauldron

Un exemplu- Eu (Nanne)-Castig de ceva Ani buni la Pauldron cam de prin 2011 ca 2 ani m-am lasat.

Si am avut foarte multi inamici cu seturi 26-27 de 48,4pietre pe tot setul,magice full...si gen cand ii prindeam ii omoram mereu

Cum ziceam nu se simte setul magic....de accea este mai ok sa va faceti set Fizic.

Imaginea lui Falkenhain-Putem zice ca Magul este bun pentru acest turneu dar daca se inscrie un Somn....magu=0 in fata Assasinului.

Cavalerii Leyei-Aici conteaza setul Fizic mai mult deoarece sunt mai multe clase fizice ce participa si care iti pot crea probleme

Si magul cu set Fizic la Leya putem zice ca e Tanc.

Urmeaza Turneului Preotilor-Avatarul lui Rekamies

Un exemplu-(MitzuuV)-Foarte multa lume se plangea de acest Player deoarece avea set full 26 48 magic,4pietre tot + carte si bagheta 26 48 si baston 28 48

Dar multi dintre inamicii lui aveau la fel seturi 26 48 dar arme 26 48 sau 27 48

Si acum cateva luni Mitzuu a pierdut vs MrTaz cu armuri 19 48 fizic si baston 27 48

Putem zice ca conteaza itemele si aici mai mult dar arma parerea mea ca conteaza mai mult...+ Felul in care joci.

Dar si aici nu e asa important setul magic...daca ai unul Fizic poti castiga turneul ca MrTaz.

Imaginea lui Falkenhain-Usless pentru Preoti(cam ai 0 sanse aici cu Preotul)

Cavalerii Leyei-Aici conteaza setul Fizic mai mult deoarece sunt mai multe clase fizice ce participa si care iti pot crea probleme.

Dar aici este o diferenta foarte mare in "a fi preot pe Support sau pe Atac"

Iti recomand sa fi pe "Support" nu pe "Atac" daca vrei sa nu fi injurat:)) si sa-ti gasesti un grup cu cine sa te joci.

Pentru Zone,Cucerire(Ac),Castele,Rai,Bow,Bg,Crescut cel mai ok este Setul Fizic

Si sa nu uiti sa pui bonus maxim pe armuri :)

CNsCH8q.jpg