Etkinlik : Pvp ya da Pve

 • Üzeri yılların tozuna bürünmüş bir parşömen gün ışığına çıktı.Parşömende oyuncuların kendilerine yoldaş bulabilmek için girdiği mücadelelerin kayıtları vardı. Gün yüzüne çıkan bu kayıtlarda kahramanların kendilerine yoldaş edinebilmek için belirlenen görevleri yerine getirmesi gerektiği yazmaktaydı.

  Parşömenin içeriği incelendiğinde gücünü kendi ırkı üzerinde göstermek isteyen kahramanlar için PVP, gücünü yaratıklara karşı göstermek isteyen kahramanlar içinse PVE görevleri bulunuyordu.


  PvE Etkinliği:
  Başlangıç : 16.12.2019 Saat 02:00

  Bitiş : 22.12.2019 Saat 01:59


  PvE görev içeriği: Etkinlik süresince kendine uygun olan döküman haritasındaki mantarlardan asistanın formulünü düşür ve bunları biriktir. Etkinlik süresi boyunca en fazla asistan formulü biriktiren ilk 10 oyuncu arasına gir ve oyun içerisinde istediğin herhangi bir yoldaşı kazan.


  Oyun sistemine aykırı yoldaşlar(katapult vs.) ve bineklerden bazıları ödül olarak verilememektedir.


  PvP Etkinliği :

  Başlangıç: 16.12.2019 Saat 02:00

  Bitiş : 29.12.2019 Saat 01:59


  PvP görev içeriği: Bir muharebe savaşında rakip oyunculardan arka arkaya 4 oyuncuyu öldürüp 4 te 4 yap ve bunu kurallara uygun şekilde kaydedip bize gönder. Ardından belirlenen yoldaş listesinden bir yoldaş kazan.

  Ya da rakip oyunculardan arka arkaya 5 oyuncu öldürüp 5 te 5 yap ve bunu kurallara uygun şekilde kaydedip bize gönder. Ardından oyun içeirsinde istediğin herhangi bir yoldaşı kazan.

  Oyun sistemine aykırı yoldaşlar(katapult vs.) ve bineklerden bazıları ödül olarak verilememektedir.


  !! Bir oyuncu aynı anda hem PVP hem PVE etkinliğine katılabilir. Ve Her ikisinde de kazanması durumunda 2 yoldaş runiği ile ödüllendirilir. !!


  Etkinlikte dikkat etmen gerekenler!


  PVP

  PvP etkinliği 16 Aralık Pazartesi günü 2019 saat : 02.00 tarihinde başlamakta ve 29 Aralık Pazar günü 2019saat : 01.59 tarihinde bitmektedir.

  1.Belirtilen koşulları yerine getiren her oyuncu ödül kazanabilir


  2.Her oyuncu PVP etkinliğine yalnızca 1 defa katılıp ödül alabilir. Dörtte dört yapan bir oyuncu beşte beş yaparak bir ödül daha kazanamaz.Bu sebeple dörtte dört yapan oyuncularımız bize ekran görüntüsü göndermesi için son günü bekleyebilir.Bu süreçte beşte beş yapma şansları olup daha fazla yoldaş arasından seçim yapabilirler.


  3.Her oyuncu yalnızca 1 hesabı ile etkinliğe katılabilir. Yan hesaplarıyla etkinliğe katılan oyuncuların kazanması durumunda ödül yalnızca tek hesaba verilecektir


  4.Oyuncular yalnızca etkinlik süresinde yaptığı muharebelerdeki başarılarıyla etkinliğe katılım sağlayabilirler.(Daha önceden girdiğiniz muharebelerin etkinliğe bir katkısı olmayacaktır.)


  5.Anlaşmalı muharebeleri engellemek amacıyla muharebede kesmiş olduğunuz oyunculardan en az iki tanesi yabancı ülke oyuncusu olmalıdır.Diğerleri kendi serverınızdan olabilir.Anlaşmalı olarak yapılan muharebeler dikkate alınmayacaktır.


  6.Oyuncular belirtilen koşulları yerine getirdiğinde bunu ekran görüntüsü alarak bizlere iletmelidirler.

  (Etkinlik sürecinde alındığını göstermesi için ekran görüntüsünde sohbet penceresine tarihi yazarak eklemelisiniz.Ve tarihi sohbet satırına ekledikten sonra lütfen bunu 'Enter' yaparak paylaşın. Oyundaki diğer takım arkadaşlarınız da tarihi görmeli.Tarih ile ekran görüntüsünü aynı anda almakta zorlanırsanız takımdaki bir arkadaşınız da tarihi sizin için yazabilir.)

  7.Ekran görüntülerinde hiçbir şekilde ekleme veya düzeltmeye başvurulmamalı, bu etkinlikten diskalifiye olmanızı sağladığı gibi oyun takımını yanıltmaya yönelik faaliyetten hesabınızın ceza almasına da sebep olabileceği unutulmamalıdır.


  PvP etkinliğini tamamlayan oyuncularımız ödülünü alabilmek için kurallarına uygun alınmış ekran görüntüsünü bize ticket atmalı.Unutmayın görevi tamamlasanız dahi ticket atmadığınız sürece ödülü gönderemeyiz.


  PVE

  PvE etkinliği 16 Aralık Pazartesi günü 2019 saat : 02.00 tarihinde başlamakta 22 Aralık Pazar günü 2019 saat : 01.59 tarihinde bitmektedir.

  1.En çok asistanın formülünü düşüren 10 oyuncu ödülü kazanabilir.


  2.Her oyuncu yalnızca 1 karakteri ile asistan biriktirebilir. Farklı karakterler ile düşürdüğünüz asistanlar toplama eklenmeyecek ve en cok asistan biriktirdiğiniz karakteriniz sıralamaya girecektir.


  3.Oyuncular yalnızca etkinlik sürecinde kestiği mantarlardan kazandıkları asistanlarla etkinliğe katılım sağlayabilirler.(Daha önceden düşürdüğünüz veya satın aldığınız asistanların bir etkisi olmayacaktır.)


  4. Oyuncular yalnızca 1 adet döküman haritasında mantar keserek asistan biriktirebilirler. Ara levellerde 2 döküman haritasına birden girip mantar kesen oyuncuların yalnızca bir haritada kestiği mantarlar sayılacaktır.;(yüksek level döküman haritasındaki)


  Etkinliği tamamladıktan sonra ticket atmanıza gerek yoktur.Her gün düşürdüğünüz miktara göre bir liste hazırlayacak ve etkinlik sonunda sıralamayı sizinle paylaşacağız.Bu sıralamaya göre ödülleriniz hesaplarınıza gönderilecektir.


  Her iki etkinlikte oyun kurallarının hepsi geçerli olup önceden ön görülemeyen sebeplerden dolayı oluşabilecek sorunlarda da 4Story takımı kurallarda ve etkinlik içeriğinde değişiklik yapabilir.

  Halihazırda daha fazla exp veseref etkinlikleri yapıldığından Kurban Bayramı vesilesiyle ek olarak sadece bu etkinlik yapılacaktır.Etkinliğe katılan oyuncularımıza bol şans diliyoruz!


  ETKİNLİKTE ODUL OLARAK VERİLMESİNİ İSTEDİĞİNİZ YOLDAŞLARI BURAYA TIKLAYARAK belirtebilirsiniz.

 • Pve etkinliği ödüllerini kazanan oyuncuların listesi etkinlik bittikten sonraki gün içerisinde buradan duyurulacak ve bu oyunculardan seçtikleri yoldaşları bildirmeleri isteneyecektir. Ödülü kazanıp yoldaşlarını satmak isteyen oyuncuların yoldaşlarını satmak istediklerinde güçlük yaşamamaları için seçtikleri yoldaşlar buradan bildirilecektir.


  PvP etkinliği ödüllerini kazanan oyuncuların listeleri ödülleri hesaplarına eklendiğinde anlık olarak burada duyurulacak ve aynı şekilde ödülü kazanıp yoldaşlarını satmak isteyen oyuncuların yoldaşlarını satmak istediklerinde güçlük yaşamamaları için seçtikleri yoldaşlar buradan bildirilecektir.


  PvP etkinliğinde 4 te 4 yapan oyuncuların seçebilecekleri yoldaş listeleri ilerleyen günlerde paylaşılacaktır.


  Keyifli oyunlar dileriz.

 • EK BİLGİLER: PVP etkinliğinde sunucudan bağlantısı kopan oyuncuların nickleri gözükmediği için 5 te 5 attığınız zaman o oyuncuların nicklerini bize göstermekte zorlandığınıza yönelik sorular aldık. Bunun olmaması için şu yolları deneyebilirsiniz.

  1.En basiti: Her muharebede başlangıç anında bir ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu şekilde etkinliği kazanmak için gerekli koşulları yerine getirdiğinizde 2 adet ekran görüntüsü gönderir ve rakibinizdeki tüm oyuncuları bize gösterebilirsiniz.

  2. Video kaydı alabilir ve oyuncuları öldürdüğünüz anda nickleri bize gösterebilirsiniz.

  3. Oyuncunun cesedi üzerinde ekran görüntüsü alabilir ve bu şekilde rakip oyuncuyu bize gösterebilirsiniz.


  Önerdiğimiz en basit yol olan 1. yoldur. Bu şekilde oyuncuların bağlantısı gitse dahi onları bize göstermekte zorlanmazsınız.


  PVE etkinliği için ek kural : etkinlikte en fazla asistan düşüren ilk 10 oyuncu arasında uçurum olmaması için şöyle bir kural eklemeyi geçmişteki tecrübelerimize bakarak gerekli gördük.


  Örneğin bir önceki pve etkinliğinde en fazla asistan düşüren ilk 20 oyuncuya ödül vereceğimizi duyurmuştuk. Lakin 1. olan oyuncu 144 adet asistan düşürürken 20. olan oyuncu 11 adet asistan düşürmüştü. Bu da büyük bir adaletsizlik yaratacağından etkinliğin kurallarını değiştirmiş ve ilk 10 oyuncuya ödül vereceğimizi duyurmuştuk ve ilk 10 oyuncu sıralamasına en az 30 asistan düşüren oyunculardan itibaren ekleme yapacağımızı belirtmiştik.


  Aynı kuralı bu etkinliğede getiriyoruz. Yani 30 dan fazla asistan düşüren oyuncular arasında ilk 10 a giren oyuncuları etkinliği kazanmış sayacağız.


  Aklınıza takılan sorularınızı sormak için ticket sistemini kullanabilirsiniz.


  Başarılar dileriz.