Hırsızlığı ifşalama!!!

• Sayın Comam, Pegasus Merhaba,

Oyunda dolandırıcılar çok, size de ticketlarla çokca bildirim geliyordur. En başta bizlerin başkalarına hesap bilgilerini vermemiz belki kurallara göre ham yanlış, ham hatalı ancak bu da verdiğimiz kişiye gönlünce hesabı patlatma hakkı vermemeli. Bunun dışında bazen keylogger tarzı şeylerle de hesaba erişip hırsızlık yapabiliyorlar yani herzaman biz oyuncular da hatalı olmayabiliyoruz. Veri gizliliği kuralının detaylarını fazla bilmiyorum ancak 2 tane önerim var sizlere:

1- Her ne olursa olsun hırsızlık, dolandırıcılık gerçekten çok iğrenç birşey. Bir kişinin emeklerinin, parasının çöpe gitmesi demek. Ve her insanın alnında hırsız diye de yazmıyor yani bilemeyiz kim iyi kim kötü. Bu tarz durumlarda size konu ticketla da iletilmişse tespit ettiğinizde bu şahısların nicklerini forumdan açıkca paylaşsanız okadar güzel olur ki. Hem böylece herkes kimin ne olduğunu iyice beller, hemde böyle insanlar birdaha bu serverda barınamaz. Zamanında narwashide tek atma hilesi yapanları o dönemki lider maschera mı öyle biriydi paylaşmıştı forumda.

2- Çanta şifresi biraz daha geniş çaplı olamaz mı? Örneğin hesabımda çanta şifresi olsa, adam hesaba girdiğinde itemleri alamasa da bu kez tutup hesabı siliyor. Yine olan hesap sahibine oluyor. Bu çanta şifresini girmeden item alınamaması ile birlikte, chattan yazı da yazılamasa, char da silinemese daha iyi olmaz mı? Bu sayede olası bir hırsızlık durumunda chara farklı biri girse hiç bir halt yapamayacak.

Ltf bunları değerlendirip, dönüş yapabilir misiniz?

Benim olduğum hiçbir yer sizin için güvenli değildir! Kalabalıkta ya da yanlız olduğunda, ansızın gözlerimi gözlerinde görebilir ya da nefesimi ensende hissedebilirsin. İşte o an ölüm kapından içeri girmiş demektir.

YAKALARSAM ÖLÜRSÜN!!!

• Eminimki bu öneri olumlu yanıt alacaktır çünkü olması gerekenler arasında en başlarda olmasada güvenlik açısından en başta yer alan bi sorun yöneticilerimiz gerekeni yapacaktır diye düşünüyor ve destekliyorum.

• Evet bu konuda katılıyorum. Çanta şifresini daha geniş kapsamlı yapsanız. Ve bir diğer hususta itemlerin bug ile yere atılması durumu. En azından üzerimizdeki itemler kilitlense hani şifre girmeden çıkartamasak. Bugların önüne geçilmiş olur diye düşünüyorum. Bir tanıdığım 2-3 defa üzerindeki itemi dükkana eşya satarken bug yüzünden yere atmış gözüktü sistemde çünkü.

• Sayın Yönetim Ekibi,

bu konuda açıklama yapabilir misiniz?

Benim olduğum hiçbir yer sizin için güvenli değildir! Kalabalıkta ya da yanlız olduğunda, ansızın gözlerimi gözlerinde görebilir ya da nefesimi ensende hissedebilirsin. İşte o an ölüm kapından içeri girmiş demektir.

YAKALARSAM ÖLÜRSÜN!!!

• Merhaba,

Yukarıda ki tüm taleplerinizi karşılayacak, daha doğrusu tüm bunlara gerek bile kalmayacak çok basit bir yol var aslında. Oda şifrenizi, bilgilerinizi kimseyle paylaşmamak..

Buna rağmen yukarıda ki tüm taleplerinizi yerine getirdiğimizi düşünün, bunun oyuna tek etkisi sizlerin rahat rahat şifrenizi herkesle paylaşmanız olacaktır. Amacı size zarar vermek isteyen oyuncu itemlerinizi çalar, bunun için çantalarınıza kilit koyduk ama siz malesef üşenerek kilidi kullanmıyor veya bu şifrenizide paylaşıyorsunuz. Oyuncu itemlerinizi çaldığında iade ettiğimizi varsayalım, oyuncu bunun size zarar vermeyeceğini gördüğü anda itemlerinizi yere atacaktır. Tamam, Yere atılan itemleride geri getirelim bu defada yere atmak yerine charınızı silecektir. Charınızıda geri getirelim, yapacağı şey sohbet sayfasından veya mektupla oyuncuların ailevi değerlerine küfür etmek veya bir hile programı ile hesabınıza girmek olacaktır. Bu durumda sizin bize vereceğiniz yanıt "ben yapmadım arkadaşım yaptı" olacaktır. yine maduriyetinizi gidermek için buna inanmayı tercih etsek, her küfür eden, her hile yapan buna sığınacaktır.

Kısacası biz hangi önlemi alırsak alalım bu sizin şifrenizi daha çok kişiyle paylaşmanıza, bu da sizin daha fazla madur olmanıza neden olacaktır. Tüm bunlara engel olmak için şifrenizi lütfen kimseyle paylaşmayınız. Bunu yasak diye değil, bizler için değil kendiniz maduriyet yaşamamak adına yapmalısınız. Çünkü sizin şifre paylaşmanızın oyun takımına yada oyuna bir zararı yok. Size var..

Yinede elimizden geldiğince maduriyetlerinizi gidermek amacıyla, geçmişte yada ileride hesabı çalınarak charları silinmiş oyuncular gün itibariyle ticket sistemi aracılığı ile bizlerle iletişime geçerek, silinen charlarının tekrar getirilmesini talep edebilir. Takım üyelerimiz gerekli desteği sağlayacaklar. Lütfen herşeyi bizlerden beklemeyin, çünkü herşey bizim elimizde değil taleplerinizin çoğu başka sorunlara yol açtığı için gerçekleşemiyor.

İfşa konusunda ise herhangi bir açıklama yapmayı malesef gereksiz görüyorum.

announcement_4story_tr_ba5f4864e3a48ec22db48425e9f477c2.png

• Sayın Comam Merhaba,

Yaklaşımınız için teşekkür ederim. Bizler tabiki dikkat etmeliyiz ancak böyle karakterde insanlar da aramızdan nekadar azalırsa okadar iyi. Bunlar ifşalansa insan içine çıkamaz duruma gelirler diye düşünüyorum.

YAKALARSAM ÖLÜRSÜN!!!

• SaRGoNNaS gereksizden kastım ifşaladığımız bir durumda herhangi bir işe yaramayacağından dolayı değil, böyle birşey yapmayacağımızı az çok bildiğinizi varsaydığım için extradan bu konuda bir açıklama yapıp, neden ifşalamadığımızı anlatmayı gereksiz gördüm.

announcement_4story_tr_ba5f4864e3a48ec22db48425e9f477c2.png

• Teşekkürler Sayın Comam, biliyorum.

YAKALARSAM ÖLÜRSÜN!!!