Kněz / útočný kněz

Dear Iberians! Please pay attention and be careful with phishing tries. If you didn't request a new password and you received an e-mail, don't click in any image or link!! If you have doubts please contact support before clicking anywhere! Your 4story Team
  • Hráčka Atreqhukea


    Sorry, ľudia, ja si jednoducho nedám povedať a musím to tu mať, tak ma ospravedlňte, umrela by som, ak by som to tu nemala:)

    Chcela by som dať taký pomenší návod na útočného kňaza :)

    Začnem rasou. Pre útočného kňaza to je víla, víla, poprípade aj VÍLA. Ak si dáte niečo iné, treba vás zakopať a nakopať .) Kňaz má dmg dostatočne slabý aj bez toho, aby bol felinom alebo človekom: prednosťou felina je sila na blízky fyzický útok (čo sa vám zíde iba ak budete nepriateľa trieskať prútom ako palicou po zadku xD) a vyššie HP (ktoré si doplníte dokopy 3 healmi, ak nerátam elík), výhodou felina je fyzický útok na ďiaľku (takýto skill kňaz ani nemá) a mana (keďže drvivá väčšina kňazových skillov sú pri mane na %, čím menej many, tým lepšie). Víla je jednoducho malá, zlatá a smrtiaca jednotka :)

    Pokračujem výberom zbrane. Ja osobne používam prút: vyjde ma lacnejšie ako húlka a ghanta a dávam s ním vyšší dmg (som typ kňaza ktorý sa snaží čo najrýchlejšie zabiť a ak mu to nevyjde, zdrhnúť). Narozdiel od mága však kňaz môže pokojne použiť aj ghantu, a to by ste videli, ako vás pri poriadnej ghante a buffoch budú mágovia missovať .)

    Na rade sú skilly. Tu je najviac vidieť, že pri kňazovi sa prejavuje jeho prispôsobivosť pri spôsobe boja. Napríklad, ak mág nestunuje a nedáva veľký dmg, je nepoužiteľný. Ak stín nevyužíva stuny, war sekerku a luk debuff, môžu sa ísť zastrčiť. U kňaza je dôležíté proti akým a koľkým nepriateľom naraz bojujete, a či vôbec bojujete proti iným nepriateľom jako mobom. Názvy skillov sa tu menia pri každom patchi, ak ste zvyknutí na iný názov skillu, tak vám ho môžem doplniť J

    U kňaza je tiež ťažké vybrať, ktorý skill si kúpiť a ktorý nie. Je len na vás, na ktorý zo skillov, ktoré nutne nepotrebujete, miniete svoje skillové body.

    PREDPOVEĎ

    Tieto skilly sú určené na podporu kňaza a hráčov v jeho skupine. Kedže správny útočný kňaz musí byť egoista (xD), buffy či heal skupine dať môže, ale aby si vylepšoval skilly, ktoré sám živote nevyužije, na to sú kňazi obranní J



    Opojení manou

    Tento skill je pre kňaza relatívne dôležitý. Keďže väčšina kňazov sa snaží súpera uťahať k smrti pomalými healmi a tým, že mu berú za 500 (a on im vďaka healom prakticky nič), tento skill potrebujú ako soľ. Ak sa kňaz snaží nepriateľa čo najrýchlejšie zabiť (a využíva skill vysát manu), stačí mu na 1/3. Tak či tak ho musíte mať, aby vás to pustilo k ostatným skillom.

    Boží povzbuzení

    Buff na navýšenie útoku. Na 1/3 je +10%, na mistrovi +14%. Podľa mňa rozdiely medzi jednotlivými vylepšeniami skillov (2%) sú primalé na to, aby sa dalo povedať – tento buff musíš mať a hotovo. Kňaz je flexibilný hlavne v schopnosti po smrti sa rýchlo dať do poriadku, a tento buff má dosť dlhú dobu dobíjania. Na 1/3 je ale nutný, už len preto, že ÚTOČNÝ kňaz by mal mať ÚTOČNÝ buff. J

    Dostatečná mana

    Tento skill je totálne a absolútne nepoužiteľný, aj keď väčšina útočných kňazov ho má, aj keď len preto, aby sa dostali k ostatným skillom. Väčšina kňazových kúzel je na percentá a nie množstvo many, čiže čím menej many, tým lepšie (rýchlejšia obnova %, elixír na manu vám dá viac % many).

    Přání míru

    Buff zvyšujúci koncentráciu. Na 1/3 o 20%, na mistrovi 40%. Je celkom užitočný, keď si dávate heal či bublinu, nemusí vás útok nepriateľa prerušiť. Mne sa bohužiaľ naňho nezvýšili skillové body, no rozhodne ho odporúčam.

    Blahopřání

    Rovnako ako opojení manou, tento buff závisí od toho, ako dlho ste ochotní mlátiť nepriateľa. Vďaka dĺžke trvania 1 a pol minúty a dobe dobíjania 3 minúty, ja ho veľmi často nepoužívam, no na PvP sa celkom hodí.

    Boží ochrana

    Bezprostredne musí byť na mistrovi. Prednostou kňaza sú buffy a jeho rýchla schopnosť sa po smrti spamätať, keďže si ich môže nahodiť hneď. Kto by nechcel mať väčšiu obranu? Zíde sa aj na expenie, aj na PvP. Kto ho nemá, nie je kňaz.

    Hojnost životní síly

    Zvyšuje HP. Nutne ho musíte mať na mistra, aj keď máte heal, rozdiel tých 1000 a viac HP s buffom a bez neho vám môže zachrániť život.

    Boží ochrana, predtým Čirý hněv duší

    Bublina „nenaklik“ je dosť potrebná pri úteku, no na 1/3 stačí (8s, na2/3 je 9s a na mistrovi 10 sekúnd).

    Svaté požehnání

    Nezraniteľnosť. Túto bublinku vám môže luk pokojne debuffom zobrať a iným charom nezabráni zastunovať vás, aj tak však rozhoduje o živote a smrti. Podľa spôsobu boja ju môžete mať na 1/3 až na mistrovi (8,9,10 sekúnd).

    Uzdravení

    Dodáva vám HP. Bezpodmienečne na mistrovi, tu sa nie je o čom baviť, ak sa kňaz nedokáže vyhealovať, nech ide do kytek J

    Očištení, predtým Boží oheň

    Tento skill z vás dokáže odstrániť oslepenie iného kňaza či luka, zmaže aj spomalenie a trvalú škodu. Proti fearom mága, stína či wara vás však neochráni, preto je len na vás, či si ho kúpite alebo nie. Ostatným hráčom vie zmazať takmer čokoľvek, myslím, že výnimkou je Elixír temnoty a vedľajšie účinky pri niektorých skilloch obranného kňaza a stína. Musí však byť aspoň na 1/3, aby ste mohli mať...

    Skupinové léčení

    Lieči vás aj ľudí vášho národa okolo vás. Je rovnako uznávané obrannými aj útočnými kňazmi, keďže je to ďalší heal pre vás a je užitočný aj v Ardire či na dobývaní. Majte ho čo najviac vyplusovaný.

    Nápomocná ruka Rekamie

    Všetky vaše schopnosti sa dajú znova použiť. Obranní kňazi tento skill využívajú na znovupoužitie UD na zámkoch, dá sa použiť aj na Návrat do vesnice a na útočný buff. Je len na vás, či naňho miniete skillové body.

    Znovuoživení

    Oživí člena vašej skupiny. Absolútne nepoužiteľné na útočného kňaza, keďže nijako nepomáha vašej postave.

    TEMNOTA

    Tieto schopnosti sú pre útočného kňaza absolútne nevyhnutné, keďže sú poväčšine o útoku.

    Obranní kňazi ich zväčša ignorujú, ak ich útočný kňaz nemá dostatočne vyplusované, ľahko ho to môže stáť život.

    Väčšina základných útočných skillov nemá zmysel, ak ich nemáte dosť plusnuté. Tu ide o to, či chcete nepriateľa pomaly umučiť alebo rýchlo zabiť.

    Stínový blesk

    Vaša škoda + nejaké malé poškodenie. Je to jeden z vedľajších útokov. Aj u útočných kňazov sa môže vyskytnúť človek, ktorý ho nemá, ale ja ho odporúčam aspoň na 4/5.

    Tmavá kletba

    Vaša škoda + trvalé poškodenie. Nie je to bohvieako dobrý skill, ale aspoň malá šanca na zabitie nepriateľa, ak vás zastunuje. Odporúčam J

    Nemilosrdný útok

    Vaša škoda + 100 a viac poškodenia na vyššom leveli. Dá sa použiť, len ak sa nemissnete so stínovým bleskom, ale zato naňho nepotrebujete manu. Odporúčam ho na mistra, pretože v úbojoch neraz uvidíte, že s manou sú problémy, a tento skill je vynikajúci prostriedok ako zabiť nepriateľa, keď nemáte manu.

    Mučivé stíny, predtým Sráz muk

    Na mistrovi dáva 210% vašej škody. Je to váš najsilnejší útok aj napriek tomu, že stojí dosť veľa many. Rozhodne by nemal chýbať vo vašej výbave.

    Zatmení slunce

    Váš stun J Oslepí nepriateľa, aj keď aj napriek tomu na vás bude môcť útočiť plošnými kúzlami či utekať. Na mistrovi je nevyhnutný.

    Temná bouře

    Vaše AoE. Na mistrovi spôsobuje myslím 65% škody na tuším 10 sekúnd? Opravte ma, ak sa mýlimJ Na mistrovi je nevyhnutné, je dobré na PvP aj na PvM, a zároveň je to ďalšia forma štítu proti charakterom na blízko a tým, čo sa radi zneviditeľňujú.

    Smrtelná aura

    Dá jeden úder plošnej škody, nie silnej, ale užitočnej. Nie je pravda, že je vhodná len na dorážanie mobov pri expení, ako mnohí tvrdia! Je to dobrý spôsob, ako zistiť, či pri vás nie je neviditeľný nepriateľ a ak ste oslepení, či tam vôbec nejaký je, aby ste nemíňali plochami a stunmi. Nemusí byť na mistra, teoreticky stačí aj na menšom leveli, ale potrebná je.

    Hypnóza

    Váš súper na vás nemôže chvíľu útočiť, kým vy nezaútočíte na neho. Veľmi užitočné kúzlo – pribehnem, zhypnotizujem, podídem bližšie a zvesela zastunujem J Stačí vám na 1/3, ale ak ho máte spolu s veveričkou na mistra, dokážete udržať nepriateľa takmer permanentne uspaného.

    Pentadronova podoba

    Tiež ho ľudia volajú „havran“, keďže vás premení na vtáka a môžete poletovať. Je to účinná forma úteku/obrany proti charakterom na blízko, keďže sa k vám nemôžu dostať. Luk vám ho nemôže zostreliť a ak niekam vyletíte, nikto sa za vami nedostane (ak fakt veľmi nechce a nedá si Elixír premeny na ducha alebo potemělca). Je tiež vhodný na rýchly presun a na expenie. Čím vyššie ho máte plusnutého, tým menej many vám berie (3-1%). Je na vás, koľko skillových bodov naň obetujete.

    Proměna, predtým Návrat k prírode

    Nazývaný „veverička“, premieňa nepriateľa na chvíľu na veveričku, kým naňho nezaútočíte. Nepriateľ sa z neho bez pomoci nevie vyslobodiť a nemôže použiť žiadne skilly, zato vám môže ujsť – vhodné na rebuff, ak vám dá lukoš debuff, dáte mu veveričku a znova sa v kľude buffnete/vyhealujete. Ak je spolu s hypnózou na mistra, nepriateľ je takmer permanentne neškodný. O Premene sa hovorí, že berie štíty. Niekedy to vyskúšam a poviem vám, či naozaj J V každom prípade pri veveričke je nepriateľovi štít nanič, keďže ho nemôže využiť.

    Vysání many

    Tento skill si kupuje len veľmi málo kňazov, je však nenormálne užitočný – vysajete nepriateľovi manu a ten na vás môže tak akurát pozerať (a fyzické chary útočiť základným skillom). Kupujte ho podľa toho, či ho máte možnosť použiť – ak nepriateľa zvyknete zabiť skôr, ako mu stihnete vysať manu, je tento skill zbytočný. Ak by vám zároveň manu dodával, asi by si ho kupoval každý, no ale bohužiaľ J

    Vysát krev

    Nevyhnutne na mistrovi, o tom sa vami odmietam baviť. Dáva celkom slušnú škodu, a HP ktoré vezme vášmu súperovi pridá vám, čo z neho robí ďalší heal. Kto ho nemá, nevie, čo je dobré J

    SEBAOBETOVÁNÍ

    O týchto skilloch sa ani nebudeme baviť. Útočný kňaz je taký, ktorý nemá v sebaobetovaní ani jeden skillový bod. Všetko ostatné je hybrid/obranný kňaz, a toto je návod na útočného.

    Dúfam, že vám tento návod aspoň trochu pomohol. Ak máte na mňa nejaké otázky, sem s nimi J Neskôr dodám aj štýl boja proti jednotlivým charakterom, ale teraz ma už bolí ruka J