Posts by SaRGoNNaS

  Merhaba Sayın Comam,


  GM kuponu gibi arada etkinliklerde değişik ödüller verilebiliyor. Bunlara örnek 1-2 fikrimi paylaşmak istiyorum.


  1- Sınırsız OK (düzenbaz-okçu kullanabiliyor) verilemez mi? Nakit kamçı mantığında bitmeyen sınırsız OK özellikle çantada yer kaplamıcak olması sebebiyle çok değişik ve mantıklı olabilir. Yine savaşçılarda ve diğer class larda bu tar kullandıkları şeylerin sınırsız versiyonları getirilebilir.


  2- Mevcut zırhları kostümlere dönüştürebilme parşomeni


  3- Normal eğerlerin hızları %176. Yine bir etkinlikte %250 %300 hızında sınırsız eğer.


  4- Petler için kostum parşomeni. Biliyorsunuz pet boyaması masraflı ve zor. Koruyucu melek, topla koyduğumuz kutucuklara belli kostümlerin parşomenleri olsa, onları koyabildiğimizde pet kostum giymiş olsa çok değişik olabilir.

  Sayın Comam Merhaba,


  Son dönemlerde sık sık artı basma eventleri olmaya başladı. Başlarda bu çok ilgi çekici gelmişti ancak mevcut durumda sıkıcı olmaya hatta rahatsızlık verici olmaya başladı. Bu eventlerden hem son dk haberimiz oluyor, hemde birçok şey düzeltilmeden sürekli aynı eventin gelmesi insanı olumsuz düşünmeye itiyor. Örneğin yakın zamanda 48 seviye item üretimi bozuldu, kimse üretemiyor. Sürekli event geliyor ancak insanlar mecbur düşük seviye itemlere deniyor.

  Asıl sorun ise oyun bir nevi PVP serverlarına benzemeye başladı. Oyuncular olarak biz bir sürü düzeltme, yenilik, büyük bir patch beklerken, sürekli artı basma ya da taş eventi gelmesi geçmişte tanık olduğumuz olumsuz bir şeyi de düşündürüyor bize. Zemi kendi serverında da son dönem artık yüksek seviye itemler dağıtmaya başlamıştı ancak yinede ilgi olmayınca kapatmıştı serverı. Şuanda da insanlar acaba bir yenilik falan gelmeyek, şirket son son para kazanıp kapatmaya mı hazırlanıyor serverı diye düşünebiliyor.

  Bilgi verebilir misiniz bu konuda bize, amaçlanan nedir bu eventlerle?

  Sayın Comam Merhaba,


  Yaklaşımınız için teşekkür ederim. Bizler tabiki dikkat etmeliyiz ancak böyle karakterde insanlar da aramızdan nekadar azalırsa okadar iyi. Bunlar ifşalansa insan içine çıkamaz duruma gelirler diye düşünüyorum.

  Sayın Comam, Pegasus Merhaba,


  Oyunda dolandırıcılar çok, size de ticketlarla çokca bildirim geliyordur. En başta bizlerin başkalarına hesap bilgilerini vermemiz belki kurallara göre ham yanlış, ham hatalı ancak bu da verdiğimiz kişiye gönlünce hesabı patlatma hakkı vermemeli. Bunun dışında bazen keylogger tarzı şeylerle de hesaba erişip hırsızlık yapabiliyorlar yani herzaman biz oyuncular da hatalı olmayabiliyoruz. Veri gizliliği kuralının detaylarını fazla bilmiyorum ancak 2 tane önerim var sizlere:


  1- Her ne olursa olsun hırsızlık, dolandırıcılık gerçekten çok iğrenç birşey. Bir kişinin emeklerinin, parasının çöpe gitmesi demek. Ve her insanın alnında hırsız diye de yazmıyor yani bilemeyiz kim iyi kim kötü. Bu tarz durumlarda size konu ticketla da iletilmişse tespit ettiğinizde bu şahısların nicklerini forumdan açıkca paylaşsanız okadar güzel olur ki. Hem böylece herkes kimin ne olduğunu iyice beller, hemde böyle insanlar birdaha bu serverda barınamaz. Zamanında narwashide tek atma hilesi yapanları o dönemki lider maschera mı öyle biriydi paylaşmıştı forumda.


  2- Çanta şifresi biraz daha geniş çaplı olamaz mı? Örneğin hesabımda çanta şifresi olsa, adam hesaba girdiğinde itemleri alamasa da bu kez tutup hesabı siliyor. Yine olan hesap sahibine oluyor. Bu çanta şifresini girmeden item alınamaması ile birlikte, chattan yazı da yazılamasa, char da silinemese daha iyi olmaz mı? Bu sayede olası bir hırsızlık durumunda chara farklı biri girse hiç bir halt yapamayacak.


  Ltf bunları değerlendirip, dönüş yapabilir misiniz?

  Merhaba Sayın Comam, Sayın Pegasus,


  3-4 sene öncesine kadar senede 1 kere özel runik kutusu gelirdi nakit dükkana. 3-4 senedir hiç gelmiyor ancak dünyalara girdiğimizde örneğin almanlar 14 hızlı, 14 kritikli, 140 saldırılı bir dünya silah yansıtıyorlar. Sonuçta bg olsun, bow olsun biz bu insanlarla karşılaşıyoruz. Ping olarak zaten bize göre avantajlılar, birde ops. girince işin içine sorun oluyor ciddi biçimde. Hayır aynı oyunu oynuyoruz, aynı şirketin oyununu. Bunlara ara ara geliyor herhalde yoksa yeni bastıkları silahlara nereden basacaklar bu ops. ları. Nakit dükkana özel runik kutusu getirilmesi için yardımcı olabilir misiniz?

  Quote

  A group of adventurers stumbled upon the long-forgotten Narawashi during an exploration mission. Overjoyed at the discovery, the travellers decided to continue their mission and found two new untouched areas: Arahur Rampart and Devil’s Lair. In the meantime, something has happened in the Cavern of Eternal Ice...

  Visit our new server with your friends on 20th March to explore these thrilling new areas! But beware! They are full of monsters, some of which have never been seen in Iberia. Also, you won’t be able to bring your equipment and weapon along. But there are some upsides to empty pockets: fill them with the items you find during your raids through the new areas!

  We have a few events planned, which will help you crush the monsters and enemies who get in the way as you travel.

  Ready for New Adventures?

  Are you joking? All servers are already empty. You are still arranging new server and we wont get our items to them.. which player want to play them in this case???

  Sayın Comam, Pegasus Merhaba,


  ALLAH adı verdim bu şirket insanlarla alay mı ediyor. 5 yıl olmuş patch gelmeden, hile giderilmeden, sayısız bug içinde hala oyun oynamaya çalışıyoruz. Bir yenilik olacaksa en çok bizlerin hakkı bu. Şirket tutup olmayan oyuncuya yeni server açıyor ve tüm yenilikleri oraya özgü yapıyor. Bu da yetmezmiş gibi hesabımızı, itemlerimizi taşıyamıyoruz. Kendimi zor tutuyorum ne yapmaya çalışıyor ya bunlar. Hak mıdır bu, adalet midir? Bide bize küfür etsin tam olsun bari. Yazıklar olsun başka birşey demiyorum artık ya!!!

  Bugün BrotherHood Loncası için çok özel bir gün olmakla birlikte oyun (TR) tarihi için de anlamlı bir gün. Bugün 4Story TR'nin yaşayan, aktif en eski loncası olan, aynı zamanda kurulduğundan beri genel sıralama liderliğinde "1" numara olan BrotherHood Loncası'nın kuruluşunun 10. yıl dönümü. Bunda emeği geçen eski-yeni-bırakmış lonca üyelerine ve oyuna devam etme amacı veren rakip oyunculara teşekkür ederim.


  3OMrA9.jpg  4 yılı aştı patch olmayalı. Hile ve buglar da fixlenemiyor. Şirket bir hamle yapacaksa bence şuan tam zamanı. Kemik isimlerin bırakmasına da ramak kaldı ki onlar bıraktığında dönem dönem bırakıp dönen adamlara benzemez komple gider. Ki kemik kadronun hala var olması çoğu oyuncunun bıraktıktan sonra geri dönmesine vesile oluyor.

  Umuyorum şirket bir defa da bu oyunu 1. önceliğine alıp güzel gelişmeleri bizlere duyurur...

  Sayın Yönetim,


  Savaş başlar başlamaz klasik valodan hileci geldi kaledekileri temizledi, sonrasında da kalelerimizi aldı rakip loncalar. Savaş yine mahvolurken birtane yönetici oyunda yoktu. Nezamana kadar böyle gidecek?

  Oyunda şuan küfürleşme akıyor bir yönetici yok ya yok. Herkes bunları okumak zorunda mı ya... Oyun birbirine girdi söven sövene. Ticket atıyorum ticketıma cevap gelmeden adam 5 yeni hesap daha açıyor...

  Sayın Yöneticiler,


  Zavallının biri 3 gündür aynı hesabı ile oyuna gelip anamızdan babamızdan başlayıp karımıza kızımıza ne varsa isim dahi vererek küfürler ediyor. Ticket dahi atmamıza rağmen 3 gün ya dile kolay nasıl ban yemez bir hesap. Bakın biri artık dayanamadı küfür etti, şimdi emek verilmiş bir hesap daha sırf bu küfürcünün 3 gündür gelmesinden ağır hakaretler etmesinden ötürü ticketi atılmışsa ban yiyecek. Gerçekten aklım almıyor, nasıl olur ban yemez nasıl olur ırc de kimse olmaz. Biz bu ağır küfürleri hergün hergün görmek zorundamıyız. Karımın bilmem neyimin hergün ismiyle beraber küfürlü ağıza alınmasını okumak zorunda mıyım? Engelle diyenler olacaktır, engelliyim bu defa da başkaları gelip sana karına kızına küfür ediyor diyo. Allah aşkına buna bir çözüm bulun. 1 avuç insan kaldı zaten oyunda, bir beklentimiz de yok bari olan insan kaçmasın.