Posts by Dafne

  header_cz.PNG  Milí hráči,


  opět jsme si pro vás po menší pauze připravili 4Story Adventní kalendář, díky kterému bude mít každý z vás možnost získat nějakou tu maličkost.


  O co vlastně jde?


  Každý den od 1.12. až do 24.12. se ve hře na serveru Lapiris objeví člen 4Story CZ týmu. Vaším úkolem bude ho najít a uhádnout jedno ze správných slov pro daný den.


  Jakmile některý hráč uhádne jedno ze správných slov, člen Týmu o tom hráče informuje. Daný hráč potom počká, než ostatní hráči uhádnou i další slova, a následně člen Týmu odevzdá hráčům jejich výhry.


  Platí při tom ale následující podmínky:


  - můžete psát jen po jednom slově

  - psát slova můžete jen v normálním chatu (šepot ani chat Všichni se nepočítá)

  - můžete dostat jen jednu výhru denně

  - zákaz používání portovacích svitků


  Další důležité informace:


  - dny jsme rozdělili do tří kategorií:


  1. kategorie - normální dny - červeně vyznačené dny v adventním kalendáři. Pro tyto dny je pro každý národ vybraných 5 slov.


  2. kategorie - adventní neděle a Mikuláš - zeleně vyznačené dny v adventním kalendáři. Pro každý národ je připravených 5 slov ze seznamu. (Pozn.: V ČR chodí Mikuláš s nadílkou 5.12., v SR 6.12., proto jsou oba tyto dny zařazeny do 2. kategorie)


  3. kategorie - 24.12. - ve zlatý den je pro každý národ připravené jen jedno slovo, avšak o to hezčí bude výhra.


  - člen Týmu se objeví ve hře v průběhu dne v náhodném čase.

  - na hledání člena Týmu a uhádnutí všech slov máte 30 minut od doby, kdy se člen Týmu objeví ve hře.

  - pokud se vám do té doby nepodaří uhádnout některá slova, odměna za daná slova pro ten den propadá.  SeznamSlov.png
  full2020.png
  Malá informace na závěr: hráči, kteří budou úmyslně spamovat chat a neuposlechnou varování člena Týmu, mohou být dle závažnosti prohřešku potrestáni.

  Milá komunito,


  v pátek 15.5.2020 nás čeká aktualizace fóra. Díky této aktualizaci budete mít možnost přihlásit se na fórum pomocí svých přihlašovacích údajů z Gameforge.com (Gameforge platformy), pokud máte na této stránce zaregistrovaný účet.


  Všichni uživatelé již zaregistrovaní na tomto fóru tedy budou mít 2 možnosti, jak se na něj přihlašovat:

  - I nadále zde používat své uživatelské jméno a heslo

  - Sloučit svůj účet na Gameforge.com a používat přihlašovací údaje z Gameforge.com


  Všichni noví uživatelé se budou moct registrovat a přihlásit pouze přes Gameforge.com.


  Váš Gameforge tým

  Milá komunito,


  ve středu 4.3.2020 nás čeká aktualizace fóra.


  Díky této aktualizaci budete mít možnost přihlásit se na fórum pomocí svých přihlašovacích údajů z Gameforge.com (Gameforge platformy), pokud máte na této stránce zaregistrovaný účet.

  Všichni uživatelé již zaregistrovaní na tomto fóru tedy budou mít 2 možnosti, jak se na něj přihlašovat:


  - I nadále zde používat své uživatelské jméno a heslo

  - Sloučit svůj účet na Gameforge.com a používat přihlašovací údaje z Gameforge.com


  Ti, kteří si nezaregistrují účet na fóru do 4.3.2020, se budou moct registrovat pouze přes Gameforge.com.

  header_cz.PNG


  Milí hráči,


  stejně jako minulý rok jsme pro vás i letos připravili 4Story Adventní kalendář, díky kterému bude mít každý z vás možnost získat nějakou tu maličkost.


  O co vlastně jde?


  Každý den od 1.12. až do 24.12. se ve hře objeví člen 4Story CZ týmu. Vaším úkolem bude ho najít a uhádnout jedno ze správných slov pro daný den.


  Jakmile některý hráč uhádne jedno ze správných slov, člen Týmu o tom hráče informuje. Daný hráč potom počká, než ostatní hráči uhádnou i další slova, a následně člen Týmu odevzdá hráčům jejich výhry.


  Platí při tom ale následující podmínky:


  - můžete psát jen po jednom slově

  - psát slova můžete jen v normálním chatu (šepot ani chat Všichni se nepočítá)

  - můžete dostat jen jednu výhru denně

  - zákaz používání portovacích svitků


  Další důležité informace:


  - dny jsme rozdělili do tří kategorií:


  1. kategorie - normální dny - červeně vyznačené dny v adventním kalendáři. V tyto dny člen Týmu přijde jen na jeden server (Lapiris nebo Xhadra; Kalinor se v běžné dny neúčastní). Servery se střídají. V adventním kalendáři vidíte, který server je v ten den na řadě. Pro tyto dny je pro každý národ vybraných 5 slov.


  2. kategorie - adventní neděle a Mikuláš - zeleně vyznačené dny v adventním kalendáři. V tyto dny přijde člen Týmu na všechny tři servery i na oba národy. Pro každý národ a server jsou připravená 3 slova ze seznamu. (Pozn.: V ČR chodí Mikuláš s nadílkou 5.12., v SR 6.12., proto jsou oba tyto dny zařazeny do 2. kategorie)


  3. kategorie - 24.12. - ve zlatý den je pro každý server a národ připravené jen jedno slovo, avšak o to větší bude výhra.


  - člen Týmu se objeví ve hře v průběhu dne v náhodném čase.

  - na hledání člena Týmu a uhádnutí všech slov máte 20 minut od doby, kdy se člen Týmu objeví ve hře.

  - pokud se vám do té doby nepodaří uhádnout některá slova, odměna za daná slova pro ten den propadá.  SeznamSlov.png  2018xmas.png  Malá informace na závěr: hráči, kteří budou úmyslně spamovat chat a neuposlechnou varování člena Týmu, mohou být dle závažnosti prohřešku potrestáni.

  Gallery_intro.png


  (event probíhá nepřetržitě od 8.12.2014)

  Milí hráči,


  mnohokrát jste se nás už ptali, jak vypadá ten a ten společník na vysokém levelu. Jak je velký, případně jak vypadá v efektu. A navíc, poznat z obrázku u runy, který společník je v ní ukrytý, není občas moc jednoduché. Dodávám, že veškeré informace o společnících najdete zde: http://cz.4story.gameforge.com…6/1/hra-system-spolecniku


  Nyní, když k nám dorazil patch 5.0.1, ve kterém je snadnější společníkovi zvýšit level jak díky navýšenému maximálnímu levelu společníka, tak i s pomocí příslušenství pro společníky z Obchodu za Měsíční kameny, jsme se rozhodli pro vás vytvořit tzv. Galerii společníků, která vám usnadní vybírání nových mazlíčků pro vaše postavy!


  Zároveň si díky Galerii společníků budete moct bez problémů vybírat speciální společníky, až se bude v budoucnu znovu konat nějaký event, ve kterém budou pro výherce připraveny runy se společníky dle vlastního výběru.


  První přírůstky jsem do Galerie společníků nahrála já, abyste viděli, jak vše bude vypadat. S dalšími obrázky mi musíte pomoct vy, hráči.  Galerie společníků se nachází zde: https://sites.google.com/site/4storyczteam/companions


  Jak můžete pomoct rozšířit Galerii společníků?


  Je to velice jednoduché. Jako motivaci jsme pro vás společně s týmáky připravili dlouhodobý event. Vše, co musíte udělat, je mít společníka s levelem nejméně 13, kterého vyfotíte a pošlete nám jeho obrázek na e-mail event@4story.cz.


  Jak se zúčastnit - kroky:


  Má některý z vašich společníků level 13 a více? (Pozn.: Od lvl 13 už společník neroste.) Výborně, můžete se zúčastnit.


  1/ Pořízení screenu

  ► Vyfoťte svého společníka lvl 13+ ve hře tak, aby byl co nejlépe vidět - a dal se porovnat s velikostí vaší postavy. Nezáleží na tom, jestli budete víla, člověk nebo felin.

  ► Návod na pořízení screenu ve hře najdete zde: Porizeni screenu a vse kolem nej

  ► Screen vyfoťte někde, kde nejsou jiní hráči. Pokud jsou v dosahu nestvůry a/nebo NPC, vypněte si jména nestvůr a/nebo NPC v nastavení hry.

  ► Před vyfocením screenu stiskněte CTRL+U, aby nebyl vidět chat.

  ► Na screenu musí být vidět přezdívka vaší postavy.

  ► Jak by měl screen vypadat vidíte na obrázcích již vložených v Galerii společníků (odkaz výše).

  ► Velikost screenu MUSÍ být minimálně 800x600 pixelů.


  2/ Odeslání screenu

  ► Přihlaste se do jakéhokoli svého e-mailu (nemusí to být e-mail k 4Story účtu).

  ► Do příjemce vložte event@4story.cz, do předmětu napište Společník.

  ► Do textu e-mailu MUSÍTE napsat: přezdívku vaší postavy se společníkem na screenu a jméno společníka, který je na screenu (jak jste si ho pojmenovali - např. Maxík, Flíček, Krokouš atd.).

  ► Jako přílohu k e-mailu vložte svůj vyfocený screen. Pokud se vám to nedaří, nahrajte screen na některé z internetových úložišť a do textu e-mailu vložte odkaz na nahraný screen. Návod na vše kolem screenů najdete zde: Porizeni screenu a vse kolem nej


  3/ Kontrola ze strany Týmu

  ► Jakmile si váš e-mail přečteme, zkontrolujeme, zda má váš společník opravdu level 13 a více a jestli je screen v pořádku. Také zkontrolujeme, jestli už v Galerii společníků daný společník není (např. od jiného hráče). Obrázky od členů Týmu jsou pouze informační a pokud hráč odešle screen stejného společníka, jaký už v Galerii je OD ČLENA TÝMU, screen od člena Týmu bude vymazán a nahrazen obrázkem od hráče.

  ► Pokud něco nebude v pořádku, kontaktujeme vás na e-mail, ze kterého jste obrázek poslali.

  ► Pokud bude vše tak, jak má být, váš obrázek bude upraven a do pravého horního rohu vložíme obrázek s runou společníka, ze které se váš společník vyklubal. Následně bude obrázek nahrán do Galerie společníků.


  Co z toho hráči mají?


  Největší výhodou Galerie společníků bude doufejme obrovské množství screenů společníků na jednom jediném místě. Ovšem jelikož víme, že ani sláva díky zveřejněné přezdívce hráče v Galerii společníků vás nedokáže dostatečně nalákat, připravili jsme si pro vás i odměny.


  1x Elixír štěstí společníka

  - získá postava vyfocená na screenu za každý screen zveřejněný v Galerii společníků, na kterém je společník BEZ EFEKTU.


  1x Elixír štěstí společníka + 2000 bonusových bodů

  - získá postava vyfocená na screenu za každý screen zveřejněný v Galerii společníků, na kterém je společník V EFEKTU.


  » Z popisku u odměn vyplývá, že jeden hráč se může zúčastnit eventu kolikrát jen chce.

  » Efektem se myslí jeden z devíti efektů, který mohou společníci mít a který hráči kupují za Medaile hrdiny (viz zde: http://cz.4story.gameforge.com…6/1/hra-system-spolecniku)

  » Elixír štěstí společníka navýší o 50% šanci na úspěšné navýšení levelu společníka (z osobní zkušenosti mohu říct, že se mi s tímto elixírem zatím vždy povedlo navýšit společníkovi level - https://dl.dropboxusercontent.…xir_stesti_spolecnika.PNG)


  Odměny budou hráči vždy odeslány poté, co bude jeho obrázek nahrán do Galerie společníků.


  V Galerii společníků může být jeden společník od jednoho či více hráčů víckrát, ale maximálně 10x - 1x bez efektu a 9x v různých efektech.  Těšíme se na vaši pomoc s rozvíjením

  GALERIE SPOLEČNÍKŮ!

  Aby se zajistila co nejlepší a nejrychlejší možná technická i jiná podpora, byla zavedena tato povinná pravidla pro komunikaci s 4Story týmem.


  Hned na začátku rozdělíme, jaké chyby by se měly kde a jak rychle řešit.


  Základ je rozlišení na akutní potřebu zásahu GM a na ostatní chyby.

  Chyby, které neznemožňují pokračování v hraní, se nepovažují za akutní.


  Koho kontaktovat?


  [GM] Barmites

  [GM] Paramore


  Pokud jste zasílali požadavek nebo stížnost a GM neodpověděl do 48 hodin, nebo s jeho rozhodnutím nesouhlasíte, prosím kontaktujte Super Game Mastera.


  [SGM] Daidalos

  [SGM] Hagam

  [SGM] Lailla

  [SGM] Navy


  Pokud jste zasílali požadavek nebo stížnost a SGM neodpověděl do 48 hodin, nebo s jeho rozhodnutím nesouhlasíte, prosím kontaktujte Game Administrátora.


  [GA] Hadrian

  [GA] Kirten

  [GA] SeeYa


  Pokud jste zasílali požadavek nebo stížnost a GA neodpověděl do 48 hodin, nebo s jeho rozhodnutím nesouhlasíte, prosím kontaktujte Team Managera.


  [TM] Teges


  Prosím dodržujte toto pořadí.


  Game administrátoři a Team manager mají dost jiné práce, kterou dělají pro hru, a vyřizování záležitostí, které mohou udělat GM, je jenom zdržuje a vy tím poškozujete sebe i ostatní hráče.


  Požadavky na Game-Tým:

  • "Zaseknuté" nebo jinak zablokované postavy, které vám znemožňují dále pokračovat ve hře přes Ticket systém.
  • Zabanovaná postava na vašem účtu: Ticket systém.
  • Podvody ve hře: Ticket systém + ingame + Discord (nutný screenshot, případně video)
  • Vulgarity: Ticket systém + ingame (nutný screenshot)
  • Porušování pravidel

  Dotazy na 4Story-Tým:

  • Dotazy na pomoc při orientaci v úkolech nebo jiné dotazy - příslušné sekce fóra + Discord

  Každý člen týmu (GM, BM a více) má také vlastní emailovou adresu ve tvaru nick@4story.cz (například Teges@4story.cz), na kterou můžete psát při méně akutních problémech. Doporučujeme však používat především Ticket systém.

  Milí hráči,


  Pokud nemůžete na stránkách najít svou postavu, neznamená to hned, že byla z vašeho účtu smazána! Byla pouze odstraněna z webových stránek.


  Pokud nevíte, proč byla vaše postava odstraněna z Hodnocení, zde je malé vysvětlení, jak tohle na webových stránkách funguje:

  • Pokud je postava smazána, bude tato postava odstraněna z Hodnocení.
  • Pokud je postava zabanována, postavy na daném účtu budou odstraněny z Hodnocení.
  • Pokud je účet neaktivní a nebyl online posledních 30 dní, postava bude odstraněna z Hodnocení - to znamená, že pokud chcete i nadále vidět svou postavu v Hodnocení, musíte se do hry přihlásit každých 32 dní.
  • Poznámka: Hodnocením je myšlen hlavně profil (přehled) postavy na stránkách, čili původní lexikon.

  Pro zjednodušení jsem pro vás připravila přehled úkolů z nejnovějších oblastí (výrazně pomohou při expení).


  Úkoly jsou uvedené v pořadí, ve kterém se zobrazují za sebou.


  V tabulce je první úkol k Anbari přijatý pomocí "J" v hlavním městě (ale do Anbari vás dovedou i úkoly z Pohoří Colossus).

  V tabulce je první úkol k Undredu přijatý v Bílé jednotce, kam vás dovedou úkoly z Anbari (ale do Undredu vás dovede i úkol v "J").  An_Un_q.png

  V následující tabulce najdete celkový počet zkušeností, které potřebujete k dosažení různých levelů. Tato data mohou pomoct všem, kteří si například chtějí nasbírat hodně pečetí z opakovatelných úkolů a po odevzdání o nějaký ten level poskočit, nebo se hodí pro naplánování efektivní spolupráce učitel-žák.


  Sloupeček "BZ celkem" ukazuje, kolik bodů zkušeností je celkově potřeba k dosažení daného levelu (tedy od 0). Znamená to tedy, že například na naexpení od 1 do 90 je potřeba celkem 54007046 bodů zkušeností.


  Sloupeček "BZ do levelu" ukazuje, kolik bodů zkušeností dělí určité levely. Je to tedy rozdíl mezi celkovým počtem zkušeností na dosažení jednoho a druhého levelu. Např. po dosažení levelu 89 je potřeba ještě 4617801 zkušeností do levelu 90.


  Jak si zjistím kolik zkušeností mi chybí do levelu?

  K tomu, abyste zjistili, kolik potřebujete např. na level 97, když jste lvl 91, musíte použít odečítání -> 84149998 - aktuální počet zkušeností = kolik potřebujete získat zkušeností do 97.  levely.png


  A navíc!

  V následující tabulce najdete informace týkající se nejčastěji běhaných pečetí. Pomocí obou tabulek si tak můžete snadno rozložit své "expení"!
  pecete.PNG


  GM.png


  Game Administrator

  [GA] Hadrian

  [GA] Kirten

  [GA] SeeYa


  Super Game Master

  [SGM] Daidalos

  [SGM] Hagam

  [SGM] Lailla

  [SGM] Navy


  Game Master

  [GM] Barmites

  [GM] Paramore

  [GM] Pulcar


  Trial Game Master
  EM.png


  Event Administrator

  [EA] Kaywas


  Event Manager

  [EM] Allen

  board.png


  Board Administrator

  [BA] Dafne

  [GA] SeeYa

  [GA] Hadrian


  Super Board Moderator

  [SGM] Daidalos

  [SGM] Hagam

  [SGM] Lailla

  [SGM] Navy


  Board Moderator

  [BM] Cathrine  TM.png


  [TM] Teges


  CM.png


  [CM] Lorovus


  :!:Nevíte, jak kontaktovat GM? Postup najdete ZDE. Dodržujte hierarchii týmu!:!: